Автоматизація обробки опитувальних листів
Опитувальні листи доволі часто зустрічаються в медичному секторі. Перед виходом на ринок деякого препарату виробник повинен зібрати дані про його дію для побудови різних статистичних звітів (передозування, протипоказники, побічні дії). Більша частина опитувальних листів містить заготовленні питання з порожніми комірками (мітки), які заповнюють респонденти. Окрім міток опитувальний лист може містити і інші види рукописного або рукодрукованого тексту.
Мітка — це одиночний замкнутий всередину якого вносять інформацію шляхом проставлення умовного знака (галочки, хреста, кухоль). Поруч із міткою також присутній пояснювальний напис для людини яка анкетується |
Навіть при невеликому об’ємі паперових форм можуть небольшом объеме бумажных форм могут виникнути проблеми на етапі ручного вводу. Як правило, кількість міток на этапе ручного ввода. Как правило, количество меток обчислюється не у десятках, а у сотнях. Швидкість обробки, друкарські помилки при введенні, монотонність роботи - усі ці фактори впливають на кінцевий результат та змушують помислити про автоматизацію обробки опитувальних листів.
Розробка форми опитувального листа та її тестування
На первинному етапі розробляють та проводять тестування паперової форми опитувального листа. Тестування дозволяє зрозуміти проблемні місця дизайну форми та усунути можливі помилки:
- мітки розташовані близько один до одного настільки, що заповнюючи її, людина, що проходить анкетування, позначаючи основну, зачіпає і сусідню;
- відмітка в мітці, зроблена яскравим пишучим елементом, залишає слід на сусідній сторінці, в якій знаходиться мітка, що призводить до помилкового розпізнавання;
Потокове сканування
Після анкетування усі опитувальні листи додають на місце обробки для подальшого сканування. Як правило, кількість паперових документів обчислюється десятками тисяч, тому їх оцифровують за допомогою потокових сканерів.
Обробка та розпізнавання опитувальних листів
Отримані цифрові копії документів відправляють на обробку. Процес обробки документів (реєстрація форм, розпізнавання, експорт) виконується доволі швидко. Для прикладу, якщо форма містить до сотні міток, то час обробки цієї форми становитиме 1-2 секунди. Програма не завжди може розпізнати мітку з точністю яка потрібна. В цьому випадку, вона передає мітку до ручної обробки оператору. Помилки при заповненні опитувального листа є найчастішими випадками виникнення такої ситуації (респондент помилково заповнив дві мітки, одну з яких перекреслил).
Корекція результатів розпізнавання
Незважаючи на високу точність у розпізнаванні, отримати дані зі 100% правильністю практично неможливо. Люди роблять помилки. Люди ставлять мітки там, де їх немає. В результаті, програма не бачить відповідь респондента в потрібній зоні та видає хибну відповідь. Після експорту результатів розпізнавання до електронних таблиць (Excel) та написания нескладного макросу, можливо добитися підсвітки часті зображення відповіді яка була розпізнана. Подібна перевірка допоможе виключити помилкові відповіді розпізнавача, які виникли через людський фактор. Докладніше про використання Excel при обробці опитувальних листів.
Переваги послуг з автоматичної обробки паперових документів:
- Висока якість робіт та максимальна точність в результативних даних
- Заощадження грошових коштів
- Відсутність географічної прив’язки до місця роботи