Введення інвентаризацій

Автоматизація введення інвентаризацій

Автоматизація введення інвентаризацій

Досягти нормального обліку у сфері роздрібної торгівлі без проведення інвентаризації дуже складно. Пересортиця, усушка, бій, махінації персоналу — усе ці терміни добре знайомі сучасному підприємцю. Проте, незважаючи на очевидні плюси, частота проведення інвентаризацій у багатьох організаціях мізерно мала. Та на це є свої причини:

  • практично всі моделі касових апаратів не мають функцій для проведення інвентаризацій;
  • POS обладнання хоча й вирішує подібні завдання, але виникає проблема у віддаленості обладнання від місць перерахунку;
  • термінали сбору даних можуть суттєво допомогти в проведенні інвентаризацій, але таке обладнання досить дороге;

Паперовий носії у більшості випадків є основним засобом для проведення інвентаризацій. Однак і тут є свої мінуси. Перенос інформації вручну з паперового носія до облікової системи досить рутинна, мало цікава робота і є головною біллю бухгалтера та його помічників.


Саме з цієї причини існують форми інвентаризацій, які містять облікову кількість (залишки товарів згідно даних облікової системи). У цьому випадку, людина, яка заповнює інвентаризацію, вказує лише розбіжності реальних залишків з даними системи. Наступне введення результатів інвентаризації до облікової системи не займає багато часу тому, що більша частина товарів на місці перерахунку відповідають даним системи. Такий підхід складно назвати вірним, так як у випадку невідповідності у людини, яка заповнює інвентаризацію, є соблазн до хитрощів на свою користь.


Відсутність графи з обліковою кількістю — вірний показник вірно проводимого контролю товарів при інвентаризації. При цьому у бухгалтера з’являється багато зайвої роботи, пов'язаної з введенням даних. Насправді рішення для автоматизації подібних завдань існують та дозволяють швидко, якісно та дешево и позволяют быстро, точно и дешево отримувати корисну інформацію. Нижче наведено різні форми інвентаризацій та є опис нашого досвіду з вилучення даних.


Розпізнавання інвентаризацій (вилучення даних)

У всіх прикладах, інформація, яка вилучається, виділена зеленим кольором. Крім рукописних цифр розпізнаються і інші елементи форм (номер або адреса торгової точки, номер інвентаризаційної відомості, номер листа, сквозна нумерація товарів в таблиці, внутрішній номер товару). Більша частина друкованих полів мають максимальну точність в розпізнаванні —100%. Навіть якщо існують проблеми з якістю друкованого матеріалу або скану, то друковані поля додатково валідуються (номер листа має пряму залежність до сквозної нумерації в таблиці).

 
автоматизація введення інвентаризацій, бланк інвентаризації з рукописним текстом, розпізнавання рукописних цифр  

Точність в розпізнаванні рукописного тексту для подібних бланків інвентаризації складає 98-99%. Проблема полягає в тому, що форма не має зворотного зв’язку (немає підсумкових полів, немає альтернативних джерел зображень). В результаті, немає можливості зрозуміти, чи існують помилки після розпізнавання. Не вдасться суттєво підвищити точність в розпізнаванні навіть після залучення движків сторонніх виробників для розпізнавання одного і того ж осередку.
Крім цього форма містить помилки при проектуванні. Графа таблиці "Кількість" має достатньо велику ширину, в результаті чого точність розпізнавання незначно зменшується.


 
автоматизація введення інвентаризацій, бланк інвентаризації з рукописним текстом, розпізнавання рукописних цифр  

В даному прикладі з’явився ще один осередок, який можна використовувати у якості альтернативної думки. В ролі вхідних даних виступають одразу два незалежних зображення, які розпізнаються, а потім їх результати , а после их результаты звіряються. Точність у розпізнаванні рукописних цифр на таких формах може варіюватися в диапазоні 99,8 - 99,9%.


 
автоматизація введення інвентаризацій, бланк інвентаризації з рукописним текстом, розпізнавання рукописних цифр  

Форма, представлена в цьому прикладі, не містить помилок в проектуванні. В результаті, точність розпізнавання рукописних цифр зростає і варіюється в диапазоні 99,0-99,3%. Крім цього, на цій формі присутнє підсумкове поле, що дозволяє задіяти додаткові інструменти для корекції (оперативного виправлення помилково розпізнаних даних).


 

Дані, отримані після розпізнавання, зберігаються в електронному вигляді (TXT, CSV, XLS, XML) або у зовнішніх базах даних, а після завантажуються до облікової системи підприємства (в тому числі «1С:Підприємство»).

Результати розпізнавання в текстовому файлі

 

Важливо відмітити, що автоматизація вводу інвентаризацій повністю не виключає людську працю. Необхідно проведення робіт зі сканування документів та верифікації. Див. схему роботи.


Порівняно з ручним, введення інвентаризацій має наступні переваги:

  • мінімальна кількість людей, які приймають участь в процесі обробки (однієї людини буде достатньо для обробки кількох тисяч документів на день);
  • збільшення швидкості обробки інвентаризацій (від 3 до 10 разів);
  • значне зниження витрат;
  • підвищення точності видобутої інформації (при ручному введенні, оператор робить друкарськи помилки);

Рішення та послуги, які ми пропонуємо, дозволяють обробляти документи набагато швидше та ефективніше. Позбавте Ваше підприємство від складної, рутинної та мало цікавої роботи.
Ми вміємо розпізнавати рукописний текст краще за інших!


автоматизація введення документів, розпізнавання документів, розпізнавання рукописного тексту   послуги з розпізнавання та введення документів, розпізнавання рукописного тексту